
Boekhandel wil leesplezier in zomervakantie stimuleren
AlgemeenBoekhandel Van der Meer organiseert op zondag 12 juli de inspiratiemiddag ‘Lezend de zomer door’ in Noordwijk. Kinderen uit groep drie tot en met acht en hun (groot)ouders krijgen tips om tijdens de zomervakantie te blijven lezen. Daarmee wil de boekhandel bijdragen aan het behoud van de leesvaardigheid van basisschoolleerlingen.
Uit onderzoek blijkt dat veel basisschoolleerlingen na de zomervakantie een deel van hun leesvaardigheid zijn kwijtgeraakt doordat zij in de vakantie weinig hebben gelezen. Volgens een peiling ziet 94 procent van de leerkrachten na de zomervakantie een terugval in het leesniveau van leerlingen. Ook weet ruim een derde van de ouders niet dat deze zogenoemde zomerdip bestaat.
Programma
Tijdens de middag vertellen twee kinderboekenschrijvers over hun werk. Om 14.00 uur spreekt Mohana van den Kroonenberg onder meer over de serie ‘Tijgerlezen’ van Uitgeverij Querido, waarvoor zij twee boeken over kabouter Peer schreef.
Om 15.00 uur vertelt kinderboekenschrijver Rian Visser over haar boeken, waaronder de tiendelige reeks over Blitz voor kinderen uit groep drie, vier en vijf. Daarnaast schrijft zij kinderpoëzie en voorleesboeken.
Boekentips
Gedurende de middag geeft leesconsulent en leerkracht juf Heleen persoonlijk leesadvies en boekentips voor kinderen uit de onder-, midden- en bovenbouw. Ook ouders en grootouders kunnen terecht voor advies over het stimuleren van leesplezier.
Volgens Nadine van Ekris van Boekhandel Van der Meer kan dagelijks een kwartier lezen al verschil maken. ‘Dat lukt vooral als een kind een boek vindt dat echt bij hem of haar past.’
De inspiratiemiddag vindt plaats bij Boekhandel Van der Meer in Noordwijk. De toegang is gratis. Reserveren is gewenst via www.meerbijvandermeer.nl/reserveren.














